ışın mumcu atölye

Hakkımızda

Bizi daha yakından tanıyın...

Hakkımızda.

Işın Mumcu
Işın Mumcu

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi - Tiyatro Dekoru ve Kostümü Ana Sanat Dalı bölümünden 1988-1984 yılları arasında mezun oldu.

Ankara Devlet Tiyatrosuna girmeden önce "Süleyman Nazif" drama filmi için, TRT'de Sanat Yönetmenliği, Ayakkabı Tasarımı ve Modellemesi konusunda Birlemiş Milletler Sanayi Kalkınma Teşkilatı (UNIDO) ve P.I.S.S.I.E işbirliği ve gelişmekte olan ülkelere uygulanan program kapsamında karşılıksız burs ile, İtalya’da "Ayakkabı Tasarımı" konusunda eğitim gördü.

İstanbul Ayakkabıcılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nda Eğitim Uzmanlığı yaptı. Ayakkabı Model Tasarımı, Modelcilik ve Istampa Kesimi, Meslek Bilgisi, Atelye ve Eğitim Teknolojisi dersleri, Resim ve İş Tekniği Öğretmenliği ve Sınıf Öğretmenliği yaptı. Bilkent Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümünde Rejisör ve Dekoratörle İşbirliği derslerini 2001-2002 yılında verdi.

Bir çok oyunun sahne tasarımını yapan Işın Mumcu, 2008-2009 Sanat Kurumu ödülünü "Tek Kişilik Şehir" oyunuyla yılın en iyi sahne tasarımı ödülü, Bursa Devlet Tiyarosu Çok Orjinal Bir Oyun IX. Lions Tiyatro ödülü, İmparatorluk Kuranlar oyunu ile 2010 Afife Jale Tiyatro ödülü ve yine İmparatorluk Kuranlar oyunu ile 2010 Tiyatro ödülü aldı ve 2015 yılında Devlet Tiyatrosundan emekli oldu.

Kendisine ait olan Işın Mumcu Atölye'de halen çalışmalarına devam etmektedir. Her eve bir köşe lazım fikrinden yola çıkarak tasarım mobilya ve aksesuarları yapmaktadır. Bunun yanısıra kişiye ve yerine özel yapılmış mobilyalar üretmektedir. Evli ve iki çocuk annesidir.

Işın Mumcu Atölye